Damat Nerede?

Malumunuz Dünya Emperyalistlerini Koruma ve Yüceltme Teşkilatının (DEKYT) biricik gündemi ve hedefi Türkiye’mizdir. Çünkü çılgın Türklerden ve Türkiye’mizden fena halde korkmaktadırlar. Korkmakta da fevkalade haklıdırlar, zire koduk mu oturturuz. Nitekim 21. Yüzyılın başlarında “artık yeter” deyip, asrın liderinin peşinden… Biliyorsunuz hikâyeyi işte.

Ve fakat işbu şeytanlar, Bahçeli ve Perinçek gibi derin kavrayışlı büyük Türk büyüklerinin de asrın liderini arkalaması ve Süleyman’ın fevkalade işkillenmesine rağmen, meşum planlarını devreye sokmaktan imtina etmiyorlar. En son Kasım ayının ilk haftasında, malumunuz, liraya karşı müthiş taarruzlarının neticesini almışlar ve… Dolar 8,5 lirayı geçmişti.

Sonra?

Bir buçuk ay sonra bugün, dolar 7,5 liranın az üstünde dalgalanıp duruyor. Hani “6 Kasım Dünya Emperyalizmini Dize Getirme ve Dünyaya Türk’ün Gücünü Gösterme Bayramı” filan ilan edilmiş olsa, ahali sokaklara davet edilip sucuk ekmek dağıtılsa anlayacağım da… Öyle bir faaliyet de olmayınca? Kavramakta müşkülat çekiyorum.

Her bir şeye kadir, dünyayı parmağını oynatan bu emperyalistlerin nefesi mi tükendi, nedir? Öyle durduk yerde, doları 8,5 liraya çıkarmak için çabalarken nefesi tükenen bir özneden şeytan mı olur, geçelim.

“Aman yapmayın, yeter” dedi Ankara da, şeytan vurmaktan vazgeçti desek… Asrın lideri, Bahçeli (ve Çakıcı’sı), Perinçek, Süleyman filan, kadroya bakıyorsun, öyle pes diyecek bir halleri yok gibi görünüyor. En azından afra tafralarından, hiçbir şartta hiç kimseye, hele emperyalistlere asla pes demezlermiş neticesi çıkıyor.

E o halde?

N’oldu da olanlar oldu? Doların her bir atağında çıkıp “vay bize ha” diye gürleyen zevatın dili nerelerine kaçtı da benim gibi biçarelerin olup biteni anlamasına yardımcı olmuyorlar?

Ha, bu arada başlık güme gitmesin, Damat nerede?

Etiketler:,