Firavun ve Musaları

Aziz Yıldırım “Beşiktaş kafamı kızdırmasın” diye gürlemiş. Herhalde aynı günün akşamında Erdoğan da isim vermeden, Gül’e “ihanet edenleri bırakıp yolumuza devam ettik” diyerek ayar vermiş.

Hani bu tür zırvalıklara lüzum var mı, üslup bu mudur, beyni ve ahlakı eşit ağırlıkta olan zevat nasıl oluyor da memlekette koltuklara oturuyor filan, binlerce şey konuşulabilir. Ama ben Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı ve Abdullah Gül’ü suçlamayı tercih edeceğim.

Orman’da birikmiş ne çok laf varmış, konuşuyor, konuşuyor, bitmiyor. Ama sadece konuşuyor. Bilmem kaç toplantı yapmış Vodafone Arena’yla ilgili… Ne kadar yorulmuş yani. Bu saatlerce konuşmaları da Beşiktaş için ter dökmeklere sayıyorsa, yandık. Bütün Beşiktaşlılar (yani Demirören ve sonrasında kaç kişi kaldıysak artık) ömür boyu çalışsak ödeyemeyiz bu kadar gevezeliğin verdiği yorgunluğun karşılığını. Ama sonra azgının biri çıkıyor, bir laf ediyor: Kalk altından kalkabilirsen…

Gül denen adamı bu millet, getirebileceği her yere getirdi. Bir noktada bir tek hamle yapması lazımdı. Tırnak ucu kadar cesareti olmadığından (elbette kendisine ve yakın çevresine “korktum” dememiştir, ne kadar soylu davrandığını anlatmıştır, o ayrı), kendisini taca attı. Erdoğan’ın şimdiki kadar azgınlaşmasının baş müsebbibi odur yani. Daha önce yaptıklarını saymıyorum bile, son yaptığı kâfi. Ama şimdi çıkıp “beni unutmayın ha” atışları yapıyor. Sonra Erdoğan ağzının payını veriyor. Gül kendisini nasıl hissediyor bilemem ama biz, bu Cumhuriyetin ahalisi, bu kadar azgın birinin Cumhurbaşkanlığı makamında oturduğunu hatırlıyor, kendimizi çok kötü hissediyoruz.

Bir iş yapmayı beceremeyecekseniz, Allah rızası için susun be kardeşim.

***

Azgın sıfatını kasten kullanıyorum. Zira —belki siz bilmezsiniz ama— ahaliye doğru din öğretme işini de kendi kendilerine üstlenen bu azgın zevat, her Cuma, “Allah azgınlığı yasaklar” diye dua dinler. Şöyle bir etrafımıza bakınca ne görüyoruz: Azgınlığı en çok lanetleyenler en çok azmış olanlar.

Eh, ne diyeyim, memlekette Firavunun beslemeleri Musa kadrosundan kursaklarını dolduruyor.

Politik•a•politik sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin