ÖSO Erdoğan’ı Aldatıyor

Obama’nın da Erdoğan’ı aldatmış olduğunu, geçen hafta zat-ı şahanelerinin kendi ağzından işittik. Başını Gülen’in çektiği listeye, PKK, Barzani ve daha bir yığın özneden sonra Obama da ilave oldu.

Şimdiden söylüyorum, Putin ve ÖSO da Erdoğan’ı aldatıyor. AL-DA-TI-YOR.

Yani ömrümüz varsa, üç vakte kalmadan, “ama Putin beni aldatmış, ÖSO beni aldatmış” laflarını işiteceğiz. Yanındaki çete, “ah ne kadar kadersiz bir Reisimiz var, herkes onu aldatıyor” diyecek. Sonra yağmayı sürdürebilmek için, can havliyle, Reislerine itiraz edeni vatan hainliğiyle, teröristlikle itham etmeye, susturmaya çalışmaya devam edecekler.

Karşıdakiler de “durmadan aldatılan adamdan hayır mı gelir” minvalinde mırıldanacaklar.

Ama…

Şimdiden söylüyorum, Putin ve ÖSO Erdoğan’ı aldatmıyor. AL-DAT-MI-YOR.

Aldanan şahıs, aldanmış olması yüzünden, iyi kötü bir zarara uğrar. Erdoğan, her aldanmadan sonra kazanıyor. Gülen onu iktidara taşımıştı. Diğer her aldanma, tarihin en cesametli siyaset fiyaskosunun iktidarda kalmasını sağladı. Gücünü tahkim ederek…

Aldanan şahıs, aldanmış olması yüzünden bir bedel öder. Erdoğan “aldandım” diyor, bedeli biz ödüyoruz. Aldanan biziz. ÖSO’nun ne mal olduğunu Erdoğan biliyor. Putin’in ne mal olduğunu da… Gülen’in ne mal olduğunu da biliyordu.

Erdoğan’ın her aldanmasının faturasını ağır bir biçimde ödedik. Derme çatma da olsa kurumlarımız vardı, birer birer kaybettik. Sonra… Derme çatma da olsa bir demokrasimiz vardı, kaybettik. Sonra? Derme çatma da olsalar dünyaya bizi bağlayan köprülerimiz vardı, hepsi yıkıldı. Şimdilerde yaşanan aldanmanın faturasını, elimizde kalmış gibi görünen biricik şeyin avuçlarımızda ufalanmasıyla ödeyeceğiz. “Vatan” dediğimiz, öyle pek de matah olmayan ama matah bir şey olsun diye her birimizin kendi kavlince çaba gösterdiği şeyin…

Politik•a•politik sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin